تفاوت میکرودرم با میکرونیدلینگ | میکرودرم بهتره یا میکرونیدلینگ؟

در این مطلب به تفاوت های دو روش میکرودرم ابریژن...

تفاوت میکرودرم با میکرونیدلینگ | میکرودرم بهتره یا میکرونیدلینگ؟

در این مقاله مختصر که نتیجه تحقیقات و آزمایش های تندیس طلایی کیان پارسه میباشد سعی شده که از موارد فاقد اهمیت پرهیز شود و به تفاوت های اساسی و مهم این دو روش پرداخته شود:

 قبل از هر چیزی باید بدانیم که میکرودرم و میکرونیدلینگ هر دو کار پاکسازی و لایه برداری پوست را انجام میدهند اما چه چیزی باعث تفاوت این دو روش شده است؟

دستگاه میکرودرم ابریژن با استفاده از پودر اکسید آلومینیوم و مکش(ساکشن)،لایه های مرده پوست را پاکسازی کرده و پوست را آماده تغذیه و جوانسازی میکند.

در این روش حدود 30 میکرون از روی پوست برداشته میشود و لذا یک روش غیر تهاجمی و کاملا ایمن میباشد که کار آسیب زدن به پوست را بسیار دشوار میکند!

میکرودرم مشکلات پوستی نظیر اسکار(زخم)،سوختگی و چاله را درمان میکند و باعث بهبود گردش خون و ساخت کلاژن میشود و لذا خطوط و چین و چروک سطحی پوست را برطرف میکند و همچنین جوشهای سر سیاه و سر سفید و منافذ باز پوست را از بین میبرد.

هنگام کار با میکرودرم نیازی به استفاده از بی حسی موضعی نیست بر خلاف میکرونیدلینگ که حتما باید هنگام انجامش از بی حسی استفاده شود که همین امر باعث کاهش حساسیت و مراقبت های پس از میکرودرم میشود.

در مقابل،میکرونیدلینگ همانطور که از نامش پیداست (نیدل به معنی سوزن میباشد) از سوزن های 12سر و 36سر و 42سر پاور و سوزن نانو استفاده میکند لذا بیشتر برای اسکار ها و مشکلات عمیق پوستی به کار میرود.

باید خاطرنشان کرد که میکرونیدلینگ روش موثر اما تهاجمی است به این معنی که در کنار مزایا و فواید،معایب و خطرات بسیاری دارد.

در ادامه به موارد منع استفاده از میکرونیدلینگ میپردازیم:

1.خانم های باردار

2.افرادی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند (زیرا ممکن است پوست عفونت کند)

3.افرادی که بیماری های پوستی (ملاسما،کلوئید،کهیر و...)دارند

4.افرادی که در طی چند ماه اخیر از روش های درمانی لیزر های تهاجمی استفاده کرده باشند

5.افرادی که در چند ماه اخیر از دارو های لایه برداری استفاده کرده باشند

6.افرادی که از قرص های آکوتان استفاده میکنند

جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید از طریق شماره هایی که در صفحه تماس با ما درج شده با ما در تماس باشید.


مطالب مرتبط:


1 نظر

مریم کشاورز
مریم کشاورز  ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۶:۴۵:۰۶

متن فوقالعاده ای بودممنونم